GreenLance Communications: News • Media • Reviews

Wednesday, June 3, 2015

How I De-Junk My Mail

OptOutPreescreenI may have been amongst the first three people to put myself onto the Do Not Call registry. Before the registry, I had nearly stopped answering my phone altogether. Just couldn't bear the relentless solicitations for life insurance, time shares and credit cards. Since the registry, blissful silence from the commercial sector. These days the only people who call me are friends and clients.

So now I've added my name to the junk-mail version of the DNCR. OptOutPrescreen is operated by the four credit-reporting agencies. Signing up stops credit card issuers and insurance agents from checking your credit to mail out those obnoxious You're Pre-Approved! offers, thereby discouraging -- but not quite eliminating -- the daily overstuffing of the mailbox. Reducing clutter is just my tiny contribution to the sustainabilification of the planet.

See how I just totally coined a new word?

1 comment:

  1. İnternet üzerinde online ödeme işlemleri için kullanılan Paykasa hizmeti fiyat farklılıklarına uğramaktadır. Bu fiyat değişiklikleri özellikle siteler arasında değişmektedir. Sizler de ucuz paykasa hizmeti arıyorsanız; konumuzun detayını inceleyebilirsiniz.
    Bilindiği üzere internet üzerinde bulunan sitelerde birçok ödeme yöntemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak özellikle kredi kartı ve banka kartı ile ödemelerde güvenlik sıkıntısı yaşanmaktadır. Ayrıca bir kredi kartı ya da banka kartı sahibi değilseniz; internet üzerinden uygun fiyata alışveriş fırsatını da kaçırmış olacaksınız. Tam bu noktada ise Paykasa platformu devreye girmektedir. Paykasa’dan çeşitli ödeme yöntemleri ile paykasa kart almak gerekmektedir. Bunun için havale&eft ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Eğer kredi kartınız ya da banka kartınız yok ise Paykasa hesap numaralarına ATM’den kartsız işlem yaparak para yatırabilirsiniz. Bu da sizi çeşitli güvenlik risklerinden koruyacaktır. Paykasa kartlar 16 haneli bir PİN’e sahip olmaktadır. Bu numara ile internet alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde siteler farklı paykasa fiyatları sunmaktadır. Gelişen bilgi çağında en ucuz paykasa hizmetini veren siteleri bulmak çok da zor olmayacaktır.

    https://www.paykasakarti.net/paykasa-al.html

    ReplyDelete